Steampunk

Poziom trudności
2-6
Ilość graczy
75
Minut

Zapraszamy do epoki wiktoriańskiej w naszym wykonaniu! Można odnieść wrażenie, jakbyśmy zostali przeniesieni wstecz o kilka wieków. Ale uwaga – ta rzeczywistość nie jest dokładnym odbiciem tego, co działo się około dwieście lat temu. Tutaj pierwszy akt tzw. „ery parowej”, czyli rewolucja przemysłowa, była jedynie wstępem do ogromnych zmian, które dotknęły każdy wymiar egzystencji przeciętnego Smitha… czy też Browna. Parowy wynalazek Jamesa Watta to dopiero początek. Wkrótce coraz bardziej zaawansowane konstrukcje zasilane mocą parową rozpoczęły niespotykaną dotychczas ewolucję technologiczną!

Profesor James P. Steamson stoi na czele brytyjskiej ery parowej od wielu lat. Ten wybitny naukowiec, wynalazca, filantrop oraz adoptujący ojciec kilkorga sierot, swoimi osiągnięciami zrewolucjonizował gospodarkę na poziomie narodowym. Jednak taki triumf nie jest wolny od ciemnych stron – przyciąga wrogów i zazdrośników, którzy nieustannie knują, aby zniszczyć swoją konkurencję. Szczególnie gdy jest ona tak szeroko ceniona i adorowana. Zagadkowa historia Profesora i fakt, że sekrety jego projektów i badań są dostępne wyłącznie dla jego adoptowanych dzieci, dodatkowo komplikują sytuację.

Plotki zaczęły krążyć, że najnowszy plan Profesora może stanowić zagrożenie dla samej Korony, a nawet dla całej Wielkiej Brytanii! Czy skromny warsztat wynalazcy skrywa coś niepokojącego? Kto chciałby zaszkodzić temu geniuszowi i jakie są jego motywy? Tylko najbliżsi Profesora są w stanie rozwikłać te tajemnice i odpowiedzieć na te oskarżenia. Zatem do dzieła, nim będzie za późno!

Booking Now!

Rezerwacje