Kryształ przeklętych

Poziom trudności
2-6
Ilość graczy
60
Minut

Weszliście w posiadanie dziwnych dokumentów znanej archeolożki, godzinami studiując zapiski udało Wam się rozszyfrować kod dostępu do skrytki, gdzie znajdował się dziwny pergamin, po dokładnym oczyszczeniu Waszym oczom ukazała się legendarna mapa.

Jako poszukiwacze przygód, bez zastanowienia, wyruszacie w rejs. Wasz statek, mknie po falach, a wiatr niesie w stronę nieznanego. Po kilkunastu dniach podróży dostrzegacie na horyzoncie wyspę. Już z daleka wydaje się ona niezwykła – otaczają ją tajemnicze mgły. W powietrzu unosi się cicha, melodyjna pieśń. Gdy przybijacie do brzegu, Waszym oczom ukazuje się malownicza plaża, otoczona gęsto spowitą roślinnością. Postanawiacie wejść w głąb dżungli, zgodnie z oznaczeniami na mapie.

Widok opuszczonej pirackiej tawerny wzbudza w Was mieszane uczucia. Z jednej strony, ekscytacja związana z odkryciem nowego miejsca, z drugiej, obawa przed nieznanym. Wasz przewodnik, znany archeolog i poszukiwacz przygód, staje przed Wami i zaczyna opowiadać historie o stacjonujących tu kiedyś piratach, którzy podobno ukrywali tutaj swoje skarby. Mówi o tajemniczych symbolach wyrytych w ścianach i o pułapkach, które miały odstraszać nieproszonych gości. Decydujecie się wejść do środka i dokładnie zbadać tawernę. Macie nieodparte wrażenie, że nie jesteście tutaj sami. W jednym z kątów zauważacie skrzynię, która wydaje się być zamknięta, udaje Wam się ją jednak otworzyć. W środku znajdujecie stare mapy, biżuterię oraz złote monety. Stajecie przed dylematem – czy podążyć za wskazówkami i rozwikłać tajemnice tego miejsca, a może nawet kogoś uratować? Czy może wrócić i podzielić się znaleziskiem ze światem?

Wybór należy do Was. Czy zdecydujecie się na kontynuację przygody i być może jeszcze bardziej niebezpieczną wyprawę? Czy może uznacie, że to, co już odkryliście, jest wystarczającym sukcesem? Niezależnie od decyzji, jedno jest pewne – Wasza przygoda dopiero się zaczyna.

Rezerwacje